Laminat Parke Renkleri

Laminat parkeler evlerde oldukça sık gördüğümüz ve kullanım açısında da bizlere bir çok yararı bulunan ürünlerdir. Bu ürünleri evlerimizde görmek bizlere muhteşem bir hissiyat verir. Onların yaratmış olduğu temiz ve düzenli bir görünüm, kadınların laminat parkeleri seçmeleri konusundaki ilk nedenleridir. Bu ürünlerin bir çok çeşit rengi ve deseni vardır. Genelde sade olanları rövaşta olsa da, jan jandan hoşlanan kadınlar daha çok ekstrem olanları seçerler. Laminat parke modelleri meşe vb. gibi maddelerden üretildikleri için genelde kahverengi tonlarında olarak kendilerini gösterirler.

Evlerde şık bir görünüm yaratmalarının yanı sıra oldukça da modern oldukları konusunda çoğu insanlar hemfikirdir ve bir çok ev tasarımının vazgeçilmez unsuru hiç şüphesiz ki laminat parkelerdir. Bu ürünlerin renkleri bir çok firmaya göre değişkenlik gösteriyor olsa da herkes tarafından bilinen ve sabit olan renk tonları da mevcuttur. Mekanlarında bu ürünleri kullanmak ancak denemek isteyenler için laminat parke renklerini, dekorları ve nasıl seçim yapacağınızı paylaşıyoruz.

Laminat Parke Dekorları (çok bilinen türler)

Laminat Parke Çeşidine Göre Renkler

Afzelia Parkeler evlerde büyük bir yoğunlukla kullanılan renklerden birisidir. Genellikle meşe ve cam ağaçları gibi hammaddelerden üretilirler. Bu parkeler, daha çok natürel bir hava yaratmaları ile bilinir ve başarılı bir şekilde döşendiğinde evin tabanı orjinal olarak ahşaptanmış gibi bir hissiyat verir.

Ahşap parkeler ise genellikle meşe ve ak meşe ağaçları ile üretilmektedirler. Bu da yoğun olarak kullanılan laminat parke modellerinden birisidir ve açık bej rengi tonlarındadır. Kir ve toz tutmazlar bu nedenle kadınların daha çok beğenisi almış ve kullanmak istedikleri ürünlerdir.

Freeze parkeler koyu kahverengi tonlarındadır. Yıllanmış bir ahşap havası verirler. Evlerde sanki uzun süreden beri ahşap kullanılmış gibi bir his yaratır. Nostalji sevenler için oldukça güzel bir seçenektir.

Ozigo parkeler bej tonlarındaki parkelerden birisidir. İçerisinde çizgi çizgi koyu beş renkleri barınır ve tamamen doğal ahşapta üretileme havası verir. Genellikle modern bir şekilde tasarlanmış ve modern hayata alışkın insanlar tarafından tercih edilmektedirler. Firmalar ile iletişime geçildiğinde ozigo tarzı parkelerinde daha bir çok özelliği olduğunu da göreceksiniz.

Uludağ meşe rengi laminat parke ise beyaza yakın olan bej rengidir. Bu renk parkelerde kir tutmama özelliği taşırlar. Açık renkli olmaları insanları korkutsa da aslında oldukça kullanışlı ve temiz bir görünüm yaratırlar. Açık renk sevenler için gayet ideal olacak olan parke renklerinden birisidir.

Ceviz rengi parkelerde son zamanlar da oldukça çok tercih edilen parke çeşitleri arasındadır. Uzun süre kullanışlı olmaları ile bilinirler. Ham maddesi ceviz ağacıdır. Evlere daha çok cıvıl cıvıl bir hava katarlar. Turuncuya dönük kahverengi tonlarındadır. Bu nedenle her türlü mobilya ile de kusursuz uyum sağlamaktadırlar.

Bordo rengi parkeler daha çok kiraz rengi tonlarında olarak bilinirler. Bu ren parkelerde bir ağacın tüm katmalarının motifleri varmış gibi çizgiler bulunur. Oldukça doğal bir görünümleri vardır. Evlerinde koyu renk tonlarını kullanmak isteyenler için bir numaralı tercih olması gereken bir parke türüdür.

Kayın parkeler ise daha çok sarı tonlarında çalan bir renktedirler. Bu renkteki parkeler daha çok parlaklıkları ile bilinir ve hijyenik bir görünüm yaratmakta ustadırlar. Adından da anlaşılacağı üzere kayı ağacı hammaddeleridir.

Tahran rengi parkeler ise ekstrem renk sevenler için üretilen bir modeldir. Zemin tamamen koyu yosun rengi olacaktır. Bu da oldukça egzotik bir hava yaratmakta ve kullananlara müthiş derecede haz vereceklerdir.

Metalik Füme Rengi Parkeler ise gece mavisi tonlarındadır. Son zamanların en modern renklerinden birisidir. Metalik Füme rengi parkeler genellikle sanatsal yapıya sahip insanlar tarafından tercih edilir. Evlerde son derece modern bir hava yaratmaktadırlar.

Bu renkler laminat parke modellerinde en çok tercih edilen ve sevilen renkler arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra dilediğiniz renkte parke döşetmeniz de mümkündür. Herhangi bir firmaya laminat parke döşetmek konusunda başvurduğunuzda bir çok çeşit parke renkleri, desen özelliklerine göre sıralanmış olarak bir katalogda karşınıza gelecektir. Bu kataloglardan kendi ruh halinize uygun olanı dilediğini gibi seçebilir ve evlerinizi daha modern bir hala getirebilirsiniz. Bu aşamada kendi zevkleriniz ön plana çıktığı için evinizdeki diğer dekorlar ile bütünlük taşıyacak renkler seçmenizde fayda olacaktır. Unutmayın, hangi parkeyi seçerseniz seçin iyi bir parke döşeme ustası ihtiyacınız olacak.

Laminat Parke Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu yazıya benzer Parke Çeşitleri Detaylı Anlatım makalemizi de okuyabilirsiniz.

 

Twitter Google Plus Facebook Linkedin

Yapanibul.com da yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği
oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından yapanibul.com.tr hiçbir şekilde sorumlu değildir. 
Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Copyright @ 2011 - 2017