Oturma Odası Dekorasyonu Yapmak

Oturma Odası DekorasyonuEvlerimizin en çok kullandığımız bölümü hiç şüphesiz ki salonlarımızdır. Sürekli olarak oturmak, kalkmak, televizyon izlemek ve misafirlerimizi ağırlamak gibi aktivitelerimizi burada gerçekleştiririz. Bu nedenle oturma odası dekorasyonu çok fazla önem taşımaktadır.

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz bu alanları daha çok soft ve fresh bir hava kullanarak dekore etmemiz gerekmektedir. Çünkü, salonlarda kullanılan sade ve şık olan eşyalar evlerimizi daha modern ve daha çok zengin gösterecektir. Ancak evlerimizi dekore etmek konusunda son zamanlarda bir çok fikir ortaya atılmıştır. Bu fikirlerden bazıları sürekli olarak kullanılmaktadır. Sizler de oturma odalarınızda ne tür bir dekorasyon istediğinize karar verdikten sonra eşya seçimi konusunda titiz davranmakta özen göstermeli ve yaygın oturma odası dekorasyonu fikirlerinden birisini uygulamalısınız.

Salonda fresh ve daha rahat bir hava yaratmak için duvarlarınızı ve evlerinizin tabanını olabildiğince açık renkler kullanarak boyatmalısınız. Bunun yanı sıra ise nude renklerde üretilmiş bir köşe takımı ve zemini gösterecek açık renk dekoratif  halılar  uygun ürünlerden olacaklardır. Ahşap çerçeveli bir ayna ve beyaz modern mobilyalarınızı da uygun bölmelere yerleştirdiğinizde oldukça soft bir tasarım elde etmeniz kaçınılmazdır. Salonda çok fazla gereksiz eşya bulundurmamak kaydıyla küçük bir sehpa da bulundurmanız önerilmektedir.

Oturma salonlarında 2016 yılı modası ise pudra rengi esintisini getirmiştir. Genellikle açık pudra tonlarındaki dekoratif eşyalar ve bu renge uyumlu soft mavi ve yeşil renkler kullanılmaktadır. Mesela beyaz mobilyalarınız var ise halınız pudra rengi tonlarında olabilir ve mavi renkli bir çerçeve ile oturma odalarınızı  şenlendirebilirsiniz. Bu dekorasyon fikri ile geçmiş dönem fransız evleri modasına da ayak uydurmak konusunda başarılı olabilirsiniz. Daha çok klasik kesim mobilyalar ve  vitrinler pudra rengi ile dizayn edilmiş evler için uygun olan eşyalardır.

Eğer oturma odası dekorasyonu için düşündüğünüz dekorasyon fikirleri, bunlardan ziyada daha nostaljik ise o halde minimalist tasarımlar  tamda sizlere göre bir seçim olacaktır. Bu tasarım türünde genellikle ahşap ham madde olarak kullanılmaktadır. Sivri kesim mobilyalar ve büyük nostaljik aynalar minimalist tasarımların vazgeçilmez parçalarıdır. Bunların akabinde ise oturma odalarının tavan ve duvar kısımları zıt renkler ile boyanmalıdır. Nostaljik görünümün içinde modernliği yakalamak içinse duvarlara monte edilmiş televizyonlar kullanılır. Diğer tasarımlarda kullanılanın aksine cam sehpalar bu tür oturma odası dekorasyonu fikri için en önemli unsurdurlar.Aynı zamanda salonunuzun duvarlar için aklınızda herhangi bir şekilde çerçeveli fotoğraf kullanmak var ise, mümkün olduğunca siyah çerçeveler kullanmanız önerilmektedir. Eşyalarda ağırlıklı olarak kullanmanız gereken renk tonu ise turuncudur.

Bu bilgilerin yanı sıra küçük bir oturma odasına sahipseniz o halde tasarımlarınız elbette ki değişiklik gösterecektir. Genellikle küçük oturma odası dekorasyonu çok işlevli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Mesele bir kanepe satın alacaksınız olabildiğince çok özellik taşıması gerekmektedir. Özellikle de salonda tek bir koltuk kullanılacak kadar yer var ise köşeli takım kullanılmalıdır. Böylece hem konforlu hem de modern bir seçim yapmış olacaksınız.Küçük oturma odalarını daha büyük ve daha rahat göstermek içinse mümkün olduğunca açık renk tonlarını kullanmak gerekiyor. Aynı zaman da bir çok çeşit canlı renk tonuna sahip süs eşyaları ile de salonlarınınız renklendirebilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler bunlardır. Ancak dekorasyon fikirleri evlerinizi yapılarına göre bile değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle iyi bir dekorasyon istiyorsanız işini iyi yapan ve güvendiğiniz bir iç mimar ile görüşmenizi önerebiliriz. 

Bu yazıya benzer Ev Dekorasyonu Fikirleri ve Trendleri makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Twitter Google Plus Facebook Linkedin

Yapanibul.com da yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği
oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından yapanibul.com.tr hiçbir şekilde sorumlu değildir. 
Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Copyright @ 2011 - 2017